HABERLER

21 Mayıs Dünya Süt Günü

Doğanın mucizesi olan süt , fiziksel ve zihinsel olarak daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için vazgeçilemez temel besin kaynağıdır. Bileşiminde yağ, protein , kalsiyum ve karbonhidrat gibi insan vücudu için gerekli birçok temel besin maddelerini içermektedir. Sütün bu doğal yapısını ve tazeliğini koruyarak tüketicilerimize sunmayı ticaret yapmanın dışında vatandaşlık görevi olarak görüyoruz.
 
Üretici Gıda olarak çiftliğimizden sağdığımız sütleri gerekli kalite kontrol aşamalarından geçirdikten sonra ,gerekli hijyen şartlarını sağlamış şarküterilerimizde sizlerin tüketimine sunuyoruz. Çiğ sütün ineğin memesinden çıktıktan sonra +4 ° C ' e soğutup , soğutuculu araçlarımızda soğuk zinciri kırmadan şarküterimize getirip burada soğutma tanklarımızda satışını gerçekleştiriyoruz. İneklerimizin beslenmesinde kendi arazilerimizde ürettiğimiz tarım ilacı kullanmadığımız yem bitkilerini kullanıyoruz.
 
Çiftliğimizdeki ineklerin doğal metabolik düzenlerini korumaları ve sağlıklı sütler üretmeleri için gerekli hijyen şartlarının muhafazasını birincil önceliğimiz olarak görüyoruz. Tarladan sofraya kadar tüketicimize sağlıklı ve güvenilir gıdaların sunulması için gıda güvenliği konusunda eğitimli personelimiz ve tedarikçilerimizle sürekli olarak çalışmaktayız. Akhisar ikliminde yetişen bitkilerle beslenen ineklerimizin verdiği sütlerle ürettiğimiz ürünlerimizde tüketicilerimizin Akhisar aromasını bulmasını sağlıyoruz. Mucize bir gıda maddesi olan sütün değerini biliyor ve doğallını koruyarak siz değerli tüketicilerimize sunuyoruz.
 
Süt tüketimini arttırmak ve toplumu süt ve süt ürünleri konusunda bilinçlendirmek için kutlanan 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nde tüm Akhisarlıları , üretiminde izlenebilirliğini ve gerekli hijyen standartlarını sağlamış tesislerde üretilen Üretici Gıda ürünlerini tercih etmeye davet ediyoruz.
v Üretici Gıda olarak 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nüzü kutluyoruz.
 
Saygılarımızla,
 
ÜRETİCİ GIDA