KURUMSAL

ÜRETİCİ GIDA

 Ailesinin geçimini tütün tarımından sağlayan merhum Hasan TEKATAN ’ın 1968 yılında bir inek alması ailemizi sütçülük ile tanıştıran ilk adımdır.
 
 İneğin  dişi yavrularının büyüyerek üretime dahil olması ve ailenin ihtiyacından fazla sütün doğmasıyla fazla sütler perakende olarak pazarlanmaya başlandı. Böylece ailemizin ticaret hayatı başlamış oldu.
 
 1984 yılında Eroğlu Mahallesinde aldığımız 65 dönümlük arazinin bir bölümünde yeni hayvan ahırları yapılarak , o dönemde T.C Tarım Bakanlığının Avrupa Ülkelerinden ithal ettiği hayvanlardan 40 gebe düve alınıp bu ahırlarda süt sığırcılığı yapılmaya başlandı.
 
 1987 yılına gelindiğinde şehir içinde küçük bir mandıra alınarak burada yoğurt üretimine başlanıldı. Gelişen teknoloji ve hijyen gereklilikleri ile üretim yapmak mevcut mandırada mümkün olmadığı öngörülünce 1996 yılında Eroğlu Mahallesinde arazimizin bir bölümüne süt ürünleri işletmemizi kurup Üretici Gıda Tarım Hayvancılık  Süt Ürünleri  İşletmeleri  San. Tic. Ltd. Şti. ünvanı ile üretime devam edildi.
 
 2004-2005 yıllarında gerçekleştirilen ithalat ile işletmenin temel makine sistemi oluşturularak 100 ton/h 'lik süt işleme kapasitesi ne ulaşıldı.2010-2011 yıllarında ayran ve kaşar üretim hatları faaliyete geçirildi. 2014 yılında 500 sağmallık keçi çiftliği aktif hale getirildi.
 
 2015 yılında 55 dönümlük arazi üzerinde 500 sağmallık toplam 1000 başlık hayvancılık tesisi  inşaatı tamamlanarak faaliyete geçirildi. 

 
VİZYONUMUZ
 
Başta Ege bölgesi olmak üzere tüm Türkiye'ye pazar ağımızı yaymak.
Kendi ineklerimizden ürettiğimiz süt miktarını arttırmak.
Tüketicilerimizin, Müşterilerimizin, Çalışanlarımzın her zaman sağlığını ön planda tutan yüzünü güldüren Süt ve Süt Ürünleri üreten bir şirket olmak.
 
 
 
 
 
MİSYONUMUZ
 
Sütün saf halini alıp, sağlığınızı ön planda tutarak doğal ve lezzetli ürünleri üretip her sofraya sağlık ve mutluluk götürmeyi hedefliyoruz.
 
Tarladan sofranıza doğallık, sağlık ve lezzet getirmeyi ÜRETİCİ Süt Ürünleri Ailesi olarak ilke edindik.
Bize emanet edilen kaynakları en verimli şekilde kullanıp geliştirmek öncelikli hedefimizdir.
Ürettiğimiz ürünlerde en son teknolojiyi kullanarak ve yenilikleri takip ederek faaliyetlerimizi sürdürüyoruz..
 

Sertifika ve Belgeler


  • İşletme Onay Belgesi

    İşletme Onay Belgesi

  • ISO 9001:2008

    ISO 9001:2008

  • ISO 2200:2005

    ISO 2200:2005