HABERLER

21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ KUTLANDI

Doğanın mucizesi olan süt, fiziksel ve zihinsel olarak daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için vazgeçilemez temel besin kaynağıdır. Bileşiminde yağ, protein, kalsiyum ve karbonhidrat gibi insan vücudu için gerekli birçok temel besin maddelerini içermektedir.
 
Üretici Süt Ürünleri 21 Mayıs Dünya Süt Gününe özel olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Sütün bu doğal yapısını ve tazeliğini koruyarak tüketicilerimize sunmayı ticaret yapmanın dışında vatandaşlık görevi olarak görüyoruz.
İneklerimizin beslenmesinde kendi arazilerimizde ürettiğimiz  yem bitkilerini kullanıyoruz. Veteriner hekim kontrolünde çiftliğimizdeki ineklerin doğal metabolik düzenlerini korumaları ve sağlıklı sütler üretmeleri için gerekli hijyen şartlarının muhafazasını birincil önceliğimiz olarak görüyoruz. Tarladan sofraya kadar tüketicimize sağlıklı ve güvenilir gıdaların sunulması ISO 22000 standartlarına uygun gıda güvenliği konusunda eğitimli personelimiz ve tedarikçilerimizle çalışmaktayız. Üretici Gıda olarak çiftliğimizden çıkan sütlerimizi gerekli kalite kontrol aşamalarından geçirdikten sonra , hijyen şartlarını sağlayarak +4 ° C ‘de soğutup , soğutuculu araçlarımızla soğuk zinciri kırmadan sizlerin tüketimine sunuyoruz. 
 
Akhisar ikliminde yetişen bitkilerle beslenen ineklerimizin verdiği sütlerle ürettiğimiz ürünlerimizde tüketicilerimizin Akhisar aromasını bulmasını sağlıyoruz. Mucize bir gıda maddesi olan sütün değerini biliyor ve doğallını koruyarak siz değerli tüketicilerimize sunuyoruz.
 
Süt tüketimini arttırmak ve toplumu süt ve süt ürünleri konusunda bilinçlendirmek için kutlanan 21 Mayıs Dünya Süt Günü’nde tüm Akhisarlıları ,üretiminde izlenebilirliğini ve gerekli hijyen standartlarını sağlamış tesislerimizde üretilen Üretici Süt Ürünlerini tercih etmeye davet ediyoruz.
 
Üretici Süt Ürünleri olarak 21 Mayıs Dünya Süt Günü’nüzü kutluyoruz.”