HABERLER

Kaymakam Köten, Üretici Süt ve Süt Ürünleri fabrikasını ziyaret etti

Akhisar Kaymakamı Kamil Köten ve beraberindeki Daire Müdürleri ile birlikte Tekatan kardeşlerin 32 yıldan buyana aile şirketi olarak kurdukları Zeytinliova yolu üzerindeki Üretici süt ve süt ürünleri, fabrikasını ziyaret etti. Akhisar Kaymakam Kamil Köten ve beraberindeki Daire Müdürlerini İbrahim-Bülent Tekatan kardeşler karşıladı.
 
Akhisar Kaymakamı Kamil Köten;”Bu gezilerimizin amacı üreticilerimizi denetlemek amaçlı bir gezi değil, üreticilerimizin halini hatırını sormak ve hayırlı işler dilemek ilçemizin böyle bir fotoğrafını görmek amaçlı bir gezidir. Gıda sektöründe gerçekten Türkiye’de önemli merkezi olan ilçelerden biriyiz. Zeytinde zaten Türkiye birincisi diyebiliriz. Bunun yanı sıra süt ve süt ürünlerinde de gelişen bir sektör. Firmayla ilgili ben şunu söyleyebilirim değişik yerlerde Kaymakamlık yaptım, Doğu’da, Batı’da Güney’de ve Kuzey’de çok süt ürünleri fabrikasını gezdim.
 
Çoğu fabrikaya girildiği zaman maalesef kokudan gezmekte zorluk çekersiniz. Ama Üretici firmamızda gerçekten rahatsız edici hiçbir koku yok. Var olan koku süt ve yoğurdun kendi doğal kokusu. Her taraf zaten pırıl pırıl bundan dolayı öncelikle firmamıza ve İlçe Tarım Müdürlüğü teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Ve bol kazançlar diliyorum.
 
Bugün beş tane işletmemizi gezeceğiz. Bundan sonra iki haftada bir bu gezilerimize köy gezilerimiz ile birlikte devam edeceğiz” dedi. Öte yandan İlçe Tarım Müdürü Akif Şenyürek;” Kontrolsüz üretim yerinin belli olmadığı ürünlere vatandaşlarımızın rağbet etmemesi lazım. Markalı ve bakanlığımızın kayıt sistemlerinde kayıtlı işletmelerde etiketli markalı ürünlere yönelmeleri gerekmektedir” dedi. Üretici süt ve süt ürünleri, fabrikasını Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, İlçe tarım Müdürü Mehmet Akif Şenyürek, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Yiğit, Vergi Dairesi Müdürü Hasan Anamas, Mal Müdürü Tahsin Ersoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, sağlık Grup başkanı Dr. Selin Köksal, İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Tekin, İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı, Eroğlu Köy Muhtarı Ali Kemal Okka, Köy İmamı İsmail Akgün katıldı.